Aktualności

> Aktualności > Bez kategorii > PRZYTULNA SYPIALNIA. JAKIE KOLORY, MEBLE I DEKORACJE WYBRAĆ?

PRZYTULNA SYPIALNIA. JAKIE KOLORY, MEBLE I DEKORACJE WYBRAĆ?

Podczas urządzania sypialni często przyświeca nam jeden cel – ma być przytulnie! Co to oznacza? Można zrozumieć to jako komfort, który dają nam miękkie tekstylia, nastrój wykreowany przez piękne starannie nadane tony na ścianach oraz harmonia wykreowana przez wzajemnie uzupełniające się ze sobą elementy wystroju wnętrza.. W teorii zadanie to wydaje się łatwe, ale jak wygląda to w rzeczywistości?

 

 

Zacznijmy od koloru

Chłodny błękit a może intensywny brąz? Rzesza specjalistów twierdzi, że sypialnię – jako miejsce odpoczynku – powinno projektować się w jasnych odcieniach, ponieważ barwy te gwarantują możliwość relaksu. We wnętrzach zatem często królują przygaszone biele, kremowe beże i kolory w odcieniach pastelowych. Niektórzy z nas mogą jednak nie być zwolennikami tych tonacji, wówczas nie musimy podążać za głosem większości. Sypialnia alkowa to nasza prywatna przestrzeń, dlatego dopasujmy ją do tego, co jest bliskie naszemu sercu. Miłośnik ciemnych kolorów może stworzyć intymny półmrok i wprowadzić nieco tajemniczego nastroju za pomocą intensywnej, mocnej kolorystyki.

 

 

Szafa – nieoceniona pomoc w ładzie i porządku

Szafa to kolejny ważny punkt na mapie sypialni. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, najlepiej jest wykorzystać całą ścianę albo wypełnić puste wnęki lub wolne przestrzenie w pokoju. Ważne abyśmy pamiętali o kolorystycznej spójności całego wnętrza, dlatego nie ma tu miejsca na kompromisy! Kupując gotowe zestawy, najczęściej decydujemy się na pozostawienie pustych przestrzeni, gdzie gromadzą się kurz i zabrudzenia. Dlatego dużo lepszym pomysłem jest, aby samemu zaprojektować szafę, uwzględniającą nie tylko wielkość pomieszczenia i ulubione kolory, lecz także odpowiednie rozmieszczenie akcesoriów takich jak szuflady, półki i wieszaki.

 

Zapraszam do kontaktu, aby zaprojektować szafę Twoich marzeń.