Drzwi podwieszane

Drzwi podwieszane doskonale nadają się do oddzielenia dwóch pomieszczeń – zachowując komfortowe przejścia pomiędzy nimi, nie naruszając jednocześnie wyglądu i jednolitości powierzchni podłogi. Szeroka oferta wypełnień i profili pozwala na urozmaicenie i ciekawą aranżację wnętrza domu czy mieszkania. 

W systemie podwieszanym drzwi przesuwnych nie występuje dolna szyna, nie ma więc konieczności mocowania dodatkowych elementów w podłodze. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwe jest wykonanie, tak aby z obu stron wyglądały inaczej co daje możliwość dopasowania ich charakteru do odmiennego wystroju sąsiadujących ze sobą wnętrz. Proponowana konstrukcja pozwala na budowanie drzwi o dużych rozmiarach, dzięki czemu można je komponować z powierzchnią ściany, a nawet zabudować całą jej wysokość.
Kształty profili zgodne są z aktualną światową modą w dziedzinie aranżacji i wzornictwa.
W swojej ofercie posiadamy dwa systemy drzwi podwieszanych: system pojedynczy serii 27-1 oraz system podwójny 27-2. W systemie pojedynczym zastosowane zostało pojedyncze wypełnienie, jednakowe z każdej strony. System podwójny umożliwia stosowanie z każdej strony drzwi różnych wypełnień i podziałów. 

OPIS TECHNICZNY:
Najnowsze podwieszane systemy przesuwne posiadają specjalne mocowanie oraz system jezdny umieszczony w górnym torze.

Mechanizm jezdny składa się z toru górnego oraz wózków jezdnych, z dwiema rolkami nośnymi, a także dwiema prowadzącymi, które są osadzone w łożyskach kulkowych. 
Dzięki specjalnej konstrukcji wózka, drzwi mogą być regulowane w dwóch płaszczyznach.
Tor górny oraz wózki zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić montaż oraz regulację systemów.

Dzięki demontowalnej maskownicy toru dostęp do śrub regulacyjnych jest łatwy, a po regulacji maskownica zasłania mechanizmy jezdne. Tor górny zaprojektowano tak, że można go montować do ściany lub do sufitu. 

Systemy profili umożliwiają wykonanie drzwi z wypełnieniem pojedynczym lub podwójnym. Każdy z dwóch systemów umożliwia także wykonanie podziałów drzwi – z każdej strony i na różnych poziomach. 

Profile zaprojektowane zostały do wypełnień o grubości od 10 mm do 4 mm. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji profili i uszczelki – w przypadku montażu wypełnień z szyby – uszczelka nie jest widoczna oraz umożliwia stosowanie różnej grubości szyb, od 4 mm do 5 mm.

Meble na miarę...